Panel používateľa

Teplovzdušné solárne ohrievacie kolektory

Vzduchový solárny kolektor SOLAR FOX

Vzduchový solárny kolektor SOLAR FOX

Solárny kolektor SOLAR FOX je moderné a technologicky vyspelé riešenie problémov týkajúcich sa domáceho vetrania, odvlhčovania a vykurovania. Zariadenie pracuje automaticky, pričom sa nevyžaduje pripojenie k elektrickej energií. Jeho hlavné funkcie sú vetranie a odvlhčovanie s následným ohrevom vzduchu v objekte. Slnečný kolektor vzduch Fox je špeciálne navrhnutý tak, aby bol schopný efektívne fungovať po celý rok.

SOLARNY KOLEKTOR SOLAR FOX  - videoprezentácia

 

Správny výber vzduchového solárneho kolektora podlieha veľkosti objektu, jeho tepelným stratám, cieľom klienta, možnostiam umiestnenia a okoliu domu. Rozmanitosť vykurovacích a vetracích modelov vám umožní nájsť efektívne riešenie pre:

Socialne stavby: rodinné domy, vily, domy pre trvalé alebo sezónne bývanie, chaty, či iné dočasné bývanie.

Prístavby: garáže, sauny, pivnice, podkrovie, sklady, hangáre, stajne, chovné stanice, komory pre uchovávanie ovocia a zeleniny.

Špeciálneho určenia: skleníky, sklady, výrobné priestory, unimobunky, obytné a prepravné kontajnery.

Princíp fungovania vzduchového solárneho kolektora je veľmi jednoduchý. Kolektory sú schopné, za špecifických podmienok, nahradiť tradičné vykurovacie, vzduchotechnické, odvlhčovacie zariadenia elektrické či plynové ohriavače, odvlhčovače, sušiče (v závislosti od typu miestnosti).

Kolektor ponúka ekonomicky výhodné splnenie nasledujúcej úlohy:

zabezpečenie zdravej vnútornej klímy: udržiavanie optimálnej teploty a vlhkosti, pohodlné pre ľudí, zvieratá a rastliny.

zabezpečovanie klimaticky prijateľného miesta: a to aj v domoch prechodné bydlisko, sezónne miesta, ktoré nie sú elektrifikované

kompletné vetranie a odvlhčovanie: konštantný prúd čerstvého, čistého a teplého vzduchu a odstraňovanie oxidu uhličitého, pachy, stagnujúci vzduchových hmôt.

Ako solárny kolektor ventiluje objekt ?

Ako solárny kolektor ventiluje objekt ?

Slnečné lúče dopadajú na prednú stranu kolektora, pričom sa zahrieva solárny prijímač. Solárny panel generuje prúd, ventilátor, ktorý nasáva vzduch zvonku, otvorom posúva vzduch do vnútra. Vo vnútri potrubia namontovaný filter, ktorým sa vzduch ďalej čistí. Vzduch, zahriaty v solárnom kolektore je vháňaný do miestnosti. Pre optimílne fungovanie je potrebné aby bola v objekte zabezpečená prirodzená alebo nútená cirkulácia vzduchu, ktorou sa taktiež odstráni oxid uhličitý.

 

Klient má k dispozícií viacero upevňovacích možností ako správne upevniť vzduchový solárny kolektor. Zariadenie môže byť umiestnené na steny alebo na strechu objektu. Na základe vlastností objektu a priania klienta vám odporučíme najvhodnejšiu montážnu schému. 

Ako solárny kolektor ohrieva objekt ?

Ako solárny kolektor ohrieva objekt ?

Ako náhle slnečné lúče dopadnú na prednú stanu kolektora, tento ich začne absorbovať a premieňať na teplo. Toto teplo slnečný kolektor odovzdáva nasávanému vzduchu. Zároveň sa aktivuje fotovoltaická zložka kolektora ktorá vyrobí elektrický prúd pre ventilátor, ktorý sa automaticky spustí. V kolektore sa podľa veľkosti všdy predohreje špecifický objem vzduchu ktorý ventilátor dopraví do objektu. Solárny kolektor zvyšuje teplotu nasávaného vzduchu tak aby sa teplota v objekte v závislosti od tepelných strát zvíšila o 10 - 40ºC. Ventilátor nasáva horúci vzduch do miestnosti. Masa ohriateho vzduchu vytláča studený vzduch, ktorý sa odvádza či už prirodznými netesosťami, vetracími mriežkami alebo nútene - výfukovým kanálom. Mechanický prepínač umožňuje prístroj odpojiť, pokiaľ nie je potreba teplovzdušného vykurovania. Spätný ventil, ktorý je súčasťou kolektora zabraňuje aby sa teplý vzduch vytrácal z objektu opačným tokom.  

 

Pre správne fungovanie je potrebné zohladniť konštrukciu, tepelno izolačné a vzduchotechnické vlastnosti objektu.  

Optimálna poloha pre upevnenie kolektora v našich zemepisných pásmach je južná stena, prípadne juhovýchodná alebo juhozápadná. Odporúčané horizontálne usporiadanie kolektora, ale je možné kolektor inštalovať i zvisle. 

MONTÁŽ - videoprezentácia

Video funkčných prvkov solárneho vzduchového kolektora poukazuje na skutočnosť že napriek tomu že je v exteriéri teplota blížiaca sa - 20°C, koletor má tepelný výkon viac ako 35°C !

TEST SOLÁRNEHO VZDUCHOVÉHO KOLEKTORA - videoprezentácia 

Montáž solárnych teplovzdušných kolektorov

Montáž solárnych teplovzdušných kolektorov je pomerne jednoduchá.

Najrýchlešie sa o tom presvedčíte z videoprezentácie.

MONTÁŽ TEPLOVZDUŠNÝCH KOLEKTOROV - videoprezentácia

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie