Panel používateľa

Používate klimatizáciu, mikrovlnnú rúru, počítač či mobilný telefón ?

Pridané: 23.2.2018 10:19:58 Počet zobrazení: 2191

23 Február 2018

Klesá výkonnosť vašich pracovníkov ? Ak pracujú v prostredí kde pracuje klimatiácia, majú zapnutý počítač, tefonujú, tlačia na tlačiarni sú bombardovaný KLADNÝMI IÓNMI
 

Každý tretí občan Slovenskej republiky je alergik!

Riešme príčinu nie dôsledky ! 

Žiadny liek ani potravinový doplnok nerieši kladnú ionizáciu.
 

Riešenie sa nazýva HipTitan !

 


 

Ionizácia vzduchu
Medzi faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú ovzdušie, patria i ióny. Ióny sú atómy alebo molekuly, ktoré získali alebo stratili elektrón. Ióny, ktoré elektrón stratili, sú kladné ióny. Ióny, ktoré elektrón získali, sú záporné ióny.

Vzduch je vždy aspoň čiastočne ionizovaný účinkom kozmického žiarenia a rádioaktivity zemskej kôry. Bežne vzniká v jednom cm3 vzduchu každú sekundu asi 10 kladných iónov a elektrónov. Elektrón vzniknutý ionizáciou sa môže spojiť s neutrálnou molekulou a vytvoriť tak záporný ión. Súčasne s ionizáciu vzduchu prebieha i opačný dej zvaný rekombinácia. Nesúhlasne nabité častice sa navzájom priťahujú a vytvárajú opäť neutrálne molekuly.

K ionizácii vzduchu môže dôjsť nasledujúcimi spôsobmi:
• Elektrickým atmosférickým výbojom - bleskom, ktorý po svojej dráhe pôsobí extrémnu ionizáciu vzduchu, ktorá vedie k reakciám medzi komponentmi vzduchu
• Lokálne významným zdrojom iónov je trieštenie vody v priestoroch gejzírov a zvlášť vodopádov, kedy tzv. Lenardovým efektom je odtrhávaná časť molekuly vody nesúca prebytok elektrónov.

Rovnaký efekt je možné pozorovať i po daždi. Je preukázané, že najviac iónov sa vyskytuje v blízkosti morí, vodopádov, hôr, borovicových lesov a vo vzduchu po búrke.
Otvorený priestor je pravidelne významne dotovaný ionizovanými časticami vzduchu. V mestách a uzavretých zle vetraných miestnostiach je situácia horšia. V mestských bytoch je koncentrácia záporných iónov veľmi nízka.
K zachovaniu prirodzenej ionizácie vzduchu je nevyhnutné nenarušiť elektrické pole, nachádzajúce sa medzi povrchom Zeme a ionosférou. Tradičné stavebné materiály ako je kameň, tehly alebo drevo, narušujú zmienené elektrické pole vďaka svojej slabej vodivosti len mierne. Odlišná je situácia pri používaní kovov, oceli či betónu. Tieto materiály vytvárajú tienenie elektrického poľa Zeme, tzv. Faradayovu klietku, čím elektrické pole silne narušujú. Takto znížené koncentrácie záporných iónov naďalej klesajú nadmerným používaním klimatizácií, čím zapríčiňujú, že vzduch je "mŕtvy" alebo bez iónov.
Tu sú uvedené koncentrácie záporných iónov nachádzajúce sa v rôznych lokalitách.
 

Koncentrácia iónov v priestore

Názov priestoru                                                      Koncentrácia záporných iónov
vzduch v kancelárii alebo v byte                                      50-100 iónov/cm3
vzduch na ulici v meste                                                  100-500 iónov/cm3
vzduch v lese alebo pri mori                                      1 000-5 000 iónov/cm3
vzduch pri vodopádoch                                             10 000-50 000 iónov/cm3
vzduch po búrke                                                         20 000-75 000 iónov/cm3


Kladné a záporné ióny
V čistom vzduchu v prírode sú kladné a záporné ióny obsiahnuté približne v rovnováhe - pomerom 750 kladných ku 650 záporným iónom v 1 cm3 ( tzv. koeficient unipolárnosti = 750/760 = 1,15), čo je veľmi dôležité pre ľudský organizmus. Nadmerné používanie syntetických materiálov (záclony, čalúnenie, koberce, umelohmotné tapety, podlahové krytiny z PVC), klimatizácia so syntetickými filtrami, pôsobenie kladne nabitej televíznej obrazovky alebo monitora počítača, používanie laserových tlačiarní a kopírovacích strojov, ale taktiež smog a fajčenie spôsobujú nadbytok kladných iónov a následné zvýšenie koeficientu unipolárnosti až na hodnotu 6, čo môže byť zdraviu škodlivé.

Pri vysokej koncentrácii kladných iónov dochádza k ich vnikaniu do pľúc. Vdychovaním sa ióny dostanú do krvi a do organizmu, kde môžu vyvolávať nepriaznivé reakcie, ako napr. zvýšené uvoľňovanie serotonínu a histamínu. Zvýšená hladina serotonínu v krvi môže znížiť kapacitu pľúc a schopnosť tela absorbovať kyslík. Serotonín rovnako spôsobuje sťahovanie hladkého svalstva, čo môže vyvolať migrénu, alergické reakcie, návaly horúčavy, bolesti v krku, prieduškový kašeľ, nevoľnosť či brušné kŕče. Zvýšenie hladiny histamínu sa môže prejaviť bolesťami srdca, alergiami, sennou nádchou, nevoľnosťou a nespavosťou.

Tabuľka uvádza koncentrácie kladných a záporných iónov vo vzduchu, stanovené ruskou sanitárnou normou SanPin.

Norma - počet iónov v 1 cm3
 

                           Množstvo                   Kladné ióny                     Záporné ióny 
                           minimum                  p+ > 400                          p- > 600 
                           maximum                 p+ < 50 000                     p- < 50 000
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie