Panel používateľa

novinky a články o nových výrobkoch

25
November
2022

Trvaloudržateľná elektromobilita so skutočnou zelenou elektrickou energiou!

Pridané: 25.11.2022 12:24:08 Počet zobrazení: 306

Trvaloudržateľná elektromobilita so skutočnou zelenou elektrickou energiou! Popri väčšine Slovenských diaľnic, rýchlostných ciest a ciest prvej triedy sa nachádza relevantná rieka, ktorá by mohla byť trvalým a spoľahlivým zdrojom pre výrobu elektrickej energie z OZE! Slovenský patent SK288244 ponúka možnosť využitia týchto riek pre jednoduché a ekologicky prijateľné realizovanie myšlienky elektromobilty a znižovania CO2! Plávajúce malé vodné elektrárne v zmysle uvedeného patentu, môžu výrazne prispieť ku riešeniu klimatických zmien! Nájdu si podporu i u tých, ktorý rozhodujú o financovaní takýchto projektov?

Čítajte viac... Komentáre: 0

21
Júl
2021

VYSOKOVÝKONNÝ ČISTIČ VZDUCHU H14 AIRGOCLEAN ® ONE

Pridané: 21.7.2021 12:58:37 Počet zobrazení: 636

VYSOKOVÝKONNÝ ČISTIČ VZDUCHU H14 AIRGOCLEAN ® ONE Veľa sa dá urobiť lepšie. AirgoClean ® One nie! Uznávame: Pomerne veľa čističiek vzduchu na prvý pohľad vzbudilo dojem seriózneho zariadenia ktoré splní to čo sľubuje. Mnohým ale z dlhodobého hľadiska hrozí, že im skôr či neskôr doslova dôjde vzduch! Trvalá prevádzka, nepretržité neustále čistenie vzduchu, nepretržité filtrovanie vírusov, baktérií, húb, plesní či ďalších nebezpečných mikroorganizmov sú parametre na ktoré musíte byť konštruovaný! Rovnako ako AirgoClean ® One od spoločnosti Trotec.

Čítajte viac... Komentáre: 0

23
Február
2018

Skvelá povrchová úprava

Pridané: 23.2.2018 10:19:58 Počet zobrazení: 2283

V rámci rozvoja našej firmy a našich výrobných aktivít sme sa rozhodli pre spoluprácu s českými špecialistami na povrchovú úpravu firmou ASTOM TRADE z Brna.

Z ich portfólia ponúkame:

- triskacie zariadenia

- komaxitové lakovne

- techlologické vybavenie pre mokré lakovanie a povrchovú úpravu

- široký sortiment náhradných dieľov a spotrebného materiálu

- DECORAL SYSTEM - úžasnú taliansku tehnológiu pre pestrofarebné farbenie a špeciálnu povrchovú úpravu 

Čítajte viac... Komentáre: 0

23
Február
2018

START-UP - E-MILL 2015

Pridané: 23.2.2018 10:19:58 Počet zobrazení: 2371

Pre uvedenie nášho patentu - malej vodnej elektrárne, ktorá sa prizpôsobuje vodnému toku s názvom E-MILL - do života, sme sa rozhodli pre hľadanie vhodného investora i prostrednítvom Startup - ovej konferencie TechMatch Slovakia 2015, ktorá sa v nedávno konala v Bratislave.

V rámci tejto akcie sme odštartovali webovú prezentáciu, ktorú si môžete pozrieť na našich nových webových stránkach: www.e-mill.net (Od roku 2016 sú funkčné nové stránky, a to: www.3emill.eu)

 

V tejto chvíli funguje jazyková verzia v českom a anglickom jazyku, pričom usilovne dorábame i slovenskú a nemeckú jazykovú verziu.

Čítajte viac... Komentáre: 0

23
Február
2018

PRIDÁTE SA ?

Pridané: 23.2.2018 10:19:58 Počet zobrazení: 3730

KÚRIM ČI SI OHRIEVAM TÚV PO CELÝ ROK ZDARMA BEZ OHĽADU NA DENNÚ ČI NOČNÚ HODINU, ČI JE SLNEČNO ČI ZAMRAČENÉ, ČI FÚKA ALEBO JE ABSOLÚTNE BEZVETRIE!

DOSŤ BOLO DYMIACICH KOMÍNOV !

ČISTÝ VZDUCH ! ŽIADNE SKLENÍKOVÉ PLYNY !

Dovolte mi predstaviť vám absolútne ekologický a prevádzkovo bez nákladový spôsob ohrevu TÚV a kúrenia.

Tepelné čerpadlo v symbióze zo Slovenským priemyselným vzorom ENERGOMLYNOM  = budúcnosť ekologickej energetiky!

Podrobné ekonomické rozbory nájdete na stránke E-MILL

Čítajte viac... Komentáre: 0

BEZPEČNÉ PRIESTORY V GATROPRIEMYSLE

Technika prostredia

Technika prostredia

Európska komisia potvrdila, že plán slovenskej vlády kompenzovať prevádzkovateľov v cestovnom ruchu ďalším balíkom 90 miliónov eur spĺňa európske pravidlá. Firmy môžu získať priame granty v hodnote 70 až 90 percent časti nákladov.

Európska komisia v utorok (4. mája) schválila slovenskú schému štátnej pomoci vo výške 90 miliónov eur na podporu prevádzkovateľov pôsobiacich v odvetví cestovného ruchu postihnutého pandémiou nového koronavírusu.

Komisia pripomenula, že opatrenie slovenskej vlády bolo schválené na základe dočasného rámca štátnej pomoci, ktorý exekutíva EÚ prijala vlani na jar po vypuknutí pandémie.

Dožijú sa i naši podnikatelia rovnakej podpory akú majú nemecký podnikatelia v gastro priemysle? Nemecká vláda podporuje nákupy techniky prostredia ako sú čističky vzduchu, ionizátory, ozónové generátory, UVźiariče či aerosolové rozprašovače!

Na stránkach produktov nájdete informáciu: "Federálna vláda a štáty podporujú investície do mobilných čističiek vzduchu, či už pre školy, denné stacionáre, reštaurácie, kultúrnych pracovníkov alebo pracovníkov na voľnej nohe - s cieľom potlačiť koronovú pandémiu technickými riešeniami, federálna vláda a štáty podporujú investície do výkonných čističiek vzduchu TAC,  s niekoľkými programami financovania."

Viac informácií na:

https://de.trotec.com/anwendungen/luftreinigung-staub-viren/virenfreie-raumluft-in-clubs-und-diskotheken/

https://de.trotec.com/anwendungen/luftreinigung-staub-viren/virengefilterte-raumluft-in-hotels-und-tagungsstaetten/

My sme na túto podporu pripravení! 

Máme zabezpečené dostatočné množstvo čistiacej techniky: https://www.energoprogres.sk/c/e-shop-energoprogres/produkty/cistiaca-technika/cisticky-vzduchu,  aby sme pokryli všetky objednávky!

 

 

Dezinfekcia ovzdušia a ochladenie priestoru na terase reštaurácie

Dezinfekcia ovzdušia a ochladenie priestoru na terase reštaurácie

LEN U NÁS!

Dnes po roku skúseností s ochorením Covid-19 sa i napriek nulovej podpore techniky prostredia ponúka možnosť vytvoriť si na terase reštaurácie, kaviarne, cukrárne, baru... bezpečné prostredie kde je vylúčené akékoľvek možné šírenie respiračných ochorení!

Kombináciou osvedčeného ochladzovača vzduchu a certifikovaného vysokoúčinného dezinfekčného prostriedku sme schopní garantovať, že nepotrebujú prekrytie dýchacích ciest a napriek tomu budú v bezpečí!

https://www.energoprogres.sk/p/834/ochladzovaci-ventilator-tkg-vt-1026

Neváhajte sa informovať o našich dodacích možnostiach!

 

ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM

V rámci projektu ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM bolo do zoznamu schválených zariadení pridaných 53 modelov všetkých systémov využitia nízkopotenciálnej energie ( zem/voda, voda/voda, vzduch/voda ) nami ponúkaných tepelných čerpadieľ !

 

Tepelné čerpadlá z produkcie Glen Dimplex Group GmbH sa môžu pochváliť jedným z najvyšších COP !

ŽIADOSŤ O POUKÁŽKU

Zoznam si môžete pozrieť tu:

http://zelenadomacnostiam.sk/wp-content/uploads/Zariadenia/zoznam-zariadeni/zoznam-zariadeni-zelena-domacnostiam-30-11-2015.xls

Ako spoločnosti so sídlom v Bratislavskom kraji nás nesmierne mrzí, že sú slovenskí občania žijúci v Bratislavskom kraji podľa SEIA občanmi druhej kategória a tak nemjú nárok žiadať o podporu svojho ekologického zámeru.

Máme skúsenosti z inštaláciami v susednom Rakúsku kde sú podmienky platné rovnako pre Rakúskych štátnych príslušníkov i cudzích štátnych príslušníkov obývajúcich nehnuteľnosť na Rakúskom území. Našim klientom boli poskytnuté príspevky de facto na počkanie. 

 

História spoločnosti GLEN DIMPLEX GROUP

Zelená domacnostiam

PLÁNOVANÉ SADZBY A MAXIMÁLNE HODNOTY POUKÁŽKY NA INŠTALÁCIU TEPELNÉHO ČERPADLA V RODINNOM DOME =370 € na 1 kW výkonu tepelného čerpadla čo znamená, že maximálna výška podpory je 3 700 € na inštaláciu tepelného čerpadla.


10 KROKOV K PODPORE
Oboznámte sa s potrebnými krokmi k podpore alebo nás priamo kontaktujte a poskytneme Vám pomoc.


1. ZOZNÁMTE SA S PODMIENKAMI PODPORY
Uistite sa, či môže byť vaša domácnosť v rodinnom dome, prípadne v bytovom dome oprávneným užívateľom podporovaných malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Informácie nájdete vo Všeobecných podmienkach na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach a v osobitných podmienkach, ktoré budú zverejnené k jednotlivým kolám podpory.


2. OVERTE SI, AKÝ OBNOVITEĽNÝ ZDROJ ENERGIE, JE PRE VAŠU DOMÁCNOSŤ VHODNÝ
Ak uvažujete o využívaní obnoviteľných zdrojov energie, overte si, či je využívanie takýchto zdrojov pre vašu domácnosť vhodné. Každý z nich má svoje výhody a obmedzenia a vyžaduje špecifické podmienky inštalácie a spôsobu využívania. Ak sa chcete v problematike zorientovať, využite bezplatné energetické poradenstvo, ktoré v rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU poskytujú konzultanti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry v troch poradenských centrách.


3. VYBERTE SI ZHOTOVITEĽA A ZARIADENIE
Na stránke www.zelenadomacnostiam.sk bude priebežne aktualizovaný zoznam zhotoviteľov, ktorí majú so SIEA uzavretú zmluvu o preplácaní poukážok. Vyžiadajte si technické návrhy a cenové ponuky od zhotoviteľov a vyberte si riešenie, ktoré spĺňa vaše požiadavky a finančné možnosti. Technický návrh so zariadením pre ktoré sa rozhodnete, bude slúžiť ako podklad pre vyplnenie žiadosti o vydanie poukážky.
V zozname zariadení budú uvedené zariadenia, ktoré spĺňajú požadované technické podmienky. Podmienky podpory sú nastavené tak, aby ste mohli získať maximálnu mieru podpory na kvalitné systémy s primeraným výkonom, s dlhšou životnosťou a vyššou účinnosťou premeny energie, inštalované odborníkmi. Zoznam zariadení je priebežne aktualizovaný. Ak tam zariadenie, ktoré si chcete dať nainštalovať nenájdete, je možné, že nespĺňa technické podmienky alebo zatiaľ nikto nepožiadal o jeho zaregistrovanie. O zaregistrovanie zariadenia do zoznamu zariadení je možné požiadať bezplatne.


4. UZATVORTE ZMLUVU SO ZHOTOVITEĽOM
V spolupráci s vybraným zhotoviteľom si overte, či spĺňate všetky požiadavky na oprávnenosť domácnosti a nevyhnutné kritériá na vydanie poukážky. Uzatvorte zmluvu so zhotoviteľom, najlepšie písomnou formou, predtým sa však informujte, aké ustanovenia odporúča do zmluvy zahrnúť SIEA.


5. POŽIADAJTE O VYDANIE POUKÁŽKY
Vo formulári žiadosti o vydanie poukážky je potrebné vyplniť všetky požadované náležitosti. Technické informácie si jednoducho zvolíte z ponuky zoznamu zariadení. Okrem druhu zariadenia, výrobného typu, výrobcu sa uvádza aj počet kusov, celkový výkon a pri zariadeniach určených na výrobu elektriny aj kapacita akumulátorov, ak sa s uskladňovaním prebytočnej
elektriny pri inštalácii počíta. Uviesť musíte tiež presné informácie o mieste inštalácie, okrem iného aj súpisné číslo a číslo listu vlastníctva nehnuteľnosti.


6. SIEA VÁM ZAŠLE ZMLUVU S POUKÁŽKOU
Zmluvu o poskytnutí príspevku a užívaní zariadenia, ktorej súčasťou je aj poukážka, dostane domácnosť e-mailom najneskôr do 30 dní od doručenia žiadosti o vydanie poukážky. Zmluvu je potrebné vytlačiť najmenej v dvoch vyhotoveniach a každé podpísať zástupcom domácnosti. Na vyhotovení zmluvy, ktoré domácnosť odovzdá zhotoviteľovi a zhotoviteľ doručí SIEA, musí byť podpis zástupcu domácnosti úradne osvedčený. Nezabudnite overiť, kto je oprávnený konať za domácnosť, napríklad v prípade viacerých vlastníkov, je potrebné zabezpečiť podpis nadpolovičnej väčšiny vlastníkov. V prípade bezpodielového spoluvlastníctva manželov podpisujú zmluvu obaja manželia. Spolu so zmluvou, vám budú doručené aj relevantné čestné vyhlásenia o oprávnenosti domácnosti a o splnení kritérií vydania poukážky. Aby bola vydaná poukážka platná, domácnosť musí poukážku uplatniť u zhotoviteľa, s ktorým má uzavretú zmluvu o inštalácií zariadenia, a to najneskôr do 30 dní od dátumu, ktorý je uvedený na poukážke.


7. ZHOTOVITEĽ ZREALIZUJE INŠTALÁCIU
Zhotoviteľ zrealizuje inštaláciu podľa vašich požiadaviek v termíne, ktorý ste si dohodli v zmluve, a v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi. V niektorých prípadoch môžu dohodnutý termín ohroziť poveternostné podmienky. Nezabudnite, že súčasťou inštalácie sú aj všetky povinné revízie a skúšky. Presvedčte sa, že zariadenie je funkčné a prevádzkyschopné. Budete ho musieť prevádzkovať aspoň dva roky. 


8. ODOVZDAJTE VŠETKY POTREBNÉ DOKUMENTY ZHOTOVITEĽOVI
Väčšinu administratívy súvisiacej s podporu za vás vybaví zhotoviteľ. Zaviaže ho k tomu zmluva o preplácaní poukážok, ktorú podpíše pred zaradením do zoznamu zhotoviteľov. Odovzdajte všetky potrebné dokumenty zhotoviteľovi, no pre každý prípad si vytvorte kópie dokumentov aj pre svoju potrebu. Zhotoviteľovi odovzdávate zmluvu o poskytnutí príspevku a užívaní zariadenia vrátane poukážky a relevantné čestné vyhlásenia o oprávnenosti domácnosti a o splnení kritérií vydania poukážky a ostatné povinné prílohy. Na exemplári zmluvy, ktorú odovzdáte zhotoviteľovi spolu s poukážkou, musí byť úradne osvedčený podpis zástupcu (zástupcov) domácnosti. V prípade potreby sa predkladá aj originál alebo úradne overená kópia dokladu preukazujúceho oprávnenosť osoby zastupujúcej žiadateľa, napríklad správcu, rodiča alebo opatrovníka. Povinnou prílohou pre bytové domy je súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov bytov s inštaláciou zariadenia v bytovom dome a energetický audit, v ktorom sú navrhnuté opatrenia so zohľadnením využitia potenciálu úspor energie (napríklad zatepľovanie alebo výmena okien) a následnej inštalácie zariadení na využívanie OZE. V energetickom audite musí byť tiež uvedené, či sa do bytového domu teplo na vykurovanie alebo prípravu teplej vody dodáva z účinných systémov centrálneho zásobovania teplom.


9. ZHOTOVITEĽ POŽIADA O PREPLATENIE POUKÁŽKY
Zhotoviteľ musí požiadať o preplatenie poukážky do 6 mesiacov od dátumu ukončenia inštalácie. Žiadosť spolu s povinnými prílohami predkladá poštou alebo osobne na pracoviskách SIEA. Povinné prílohy sú uvedené vo Všeobecných podmienkach na podporu využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. Rozsah povinných príloh môže byť spresnený aj v osobitných
podmienkach k jednotlivým kolám podpory. 


10. SIEA OVERÍ SPRÁVNOSŤ VÝDAVKOV, URČÍ VÝŠKU SKUTOČNE OPRÁVNENÝCH VÝDAVKOV A PREPLATÍ ZHOTOVITEĽOVI POUKÁŽKU
SIEA neurčuje obsah a rozsah faktúry, ktorú po ukončení inštalácie zhotoviteľ vystaví domácnosti. Na faktúre, alebo jej prílohe, by však mali byť výdavky dostatočne členené tak, aby SIEA mohla overiť vecnú oprávnenosť konkrétnych výdavkov uvedených na faktúre a určiť výšku skutočne oprávnených výdavkov. Oprávnené výdavky sú uvedené vo Všeobecných podmienkach na podpory využitia obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach. SIEA preplatí poukážku zhotoviteľovi v prípade, ak je žiadosť o preplatenie poukážky úplná. Ak je suma na poukážke nižšia ako 50 % celkových oprávnených výdavkov, preplatí SIEA celú sumu uvedenú na poukážke. Ak je suma na poukážke vyššia ako 50 % celkových oprávnených
výdavkov, preplatí SIEA 50% celkových oprávnených výdavkov zaokrúhlených na celé číslo smerom nadol.


Zdroj: 10 krokov k podpore 2015. [online]. Dostupné na: http://http://zelenadomacnostiam.sk/sk/domacnosti/ako-poziadat-o-poukazku/ [cit. 2015-10-19].

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie