Panel používateľa

Ekologické akumulačné kachle Dimplex VFE 70

Ekologické akumulačné kachle Dimplex VFE 70

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

NOVINKA EKONOMICKY VÝHODNÉ

Ekologické akumulačné kachle - VFE predstavujú vykurovanie zajtrajška - nadčasový v dizajne, udržateľný vo výrobe a ekologický v prevádzke. Prípravou na variabilné tarify zaťaženia a modely nabíjania sú elektrické akumulačné systémy ideálne vybavené pre požiadavky na prechod energie v kontexte inteligentných sietí. Pri VFE to znamená predovšetkým to, že systém akumulácie tepla nie je navrhnutý tak, aby akumuloval teplo iba v noci, ale môže sa prispôsobiť poskytovateľom energie, ktorí majú premenlivé dodávanie energie z dôvodu výroby elektriny napríklad z obnoviteľných zdrojov energie (fotovoltalické panely, veterné elektrárne). VFE preto vždy akumuluje teplo, keď je v sieti dostatok lacnej energie - k tomu môže dôjsť v noci rovnako ako v lete cez deň u dodávateľov elektriny, ktorí väčšinu svojej elektriny získavajú z fotovoltaických systémov. Takto vedome a ekologicky vykurujete elektrickou energiou prispôsobenou podmienkam prírodných zdrojov energie. Mimochodom, VFE je už vo výrobe udržateľný: na výrobu moderných systémov akumulácie tepla sú použité hlavne prírodné suroviny, ako je sľudová bridlica alebo minerálny oxid železitý, a ostatné materiály sú tiež stopercentne neškodné. Sľudová bridlica je minerál, ktorý dokáže obzvlášť dobre akumulovať teplo a vďaka krásnemu kamennému vzhľadu sa okrem kúrenia používa aj ako podlahová krytina.

2599,99 € s DPH

Recyklačný poplatok: 4,90 €

Skladové číslo:

Výrobca: Dimplex

Systém akumulácie tepla VFE znamená vykurovanie zajtrajška - nadčasový v dizajne, udržateľný vo výrobe a ekologický v prevádzke. Prípravou na variabilné tarify zaťaženia a modely nabíjania sú elektrické akumulačné systémy ideálne vybavené pre požiadavky na prechod energie v kontexte inteligentných sietí.
Pri VFE to znamená predovšetkým to, že systém akumulácie tepla nie je navrhnutý tak, aby akumuloval teplo iba v noci, ale môže sa prispôsobiť poskytovateľom energie, ktorí majú premenlivé dodávanie energie z dôvodu výroby elektriny napríklad z obnoviteľných zdrojov energie (fotovoltalické panely, veterné elektrárne). VFE preto vždy akumuluje teplo, keď je v sieti dostatok lacnej energie - k tomu môže dôjsť v noci rovnako ako v lete cez deň u dodávateľov elektriny, ktorí väčšinu svojej elektriny získavajú z fotovoltaických systémov. Takto vedome a ekologicky vykurujete elektrickou energiou prispôsobenou podmienkam prírodných zdrojov energie. Mimochodom, VFE je už vo výrobe udržateľný: na výrobu moderných systémov akumulácie tepla sú použité hlavne prírodné suroviny, ako je sľudová bridlica alebo minerálny oxid železitý, a ostatné materiály sú tiež stopercentne neškodné. Sľudová bridlica je minerál, ktorý dokáže obzvlášť dobre akumulovať teplo a vďaka krásnemu kamennému vzhľadu sa okrem kúrenia používa aj ako podlahová krytina. Pri VFE je dizajn čerešničkou na torte. Na rozdiel od starších akumulátorov tepla zaujme jasnými, elegantnými líniami, ktoré zodpovedajú každému štýlu vybavenia a transformujú akumulačné kachle z nevyhnutného zariadenia na dizajnový prvok v každej miestnosti. Z technického hľadiska je VFE najpokročilejší zo všetkých vykurovacích systémov so zásobníkom tepla: vylepšená kapacita zadržiavania tepla poskytuje ešte efektívnejšie teplo. Okrem toho je možné VFE flexibilne používať ako v systémoch s inteligentnými koncepciami riadenia, tak aj ako súčasť existujúcich systémov, pretože vďaka spätne kompatibilnej technológii sa dá pripojiť aj k existujúcim akumulačným vykurovacím systémom. Aj v miestnostiach, ktoré sa zriedka používajú, napríklad v rekreačnom apartmáne, sa VFE používa presne tým správnym spôsobom a dá sa presne nastaviť.

Charakteristika a technické údaje:

 • Integrovaný elektronický regulátor teploty a nabíjania miestnosti pre energeticky optimalizované použitie
 • Jednoduchý koncept obsluhy pre rýchlu a intuitívnu inštaláciu
 • Možnosť nastavenia denných / týždenných programov pre pohodlie
 • Detekcia otvoreného okna pre automatické, energeticky úsporné zníženie teploty
 • Optimalizovaná tepelná izolácia na minimalizáciu nekontrolovaných tepelných strát a prehriatia miestnosti
 • Ideálne pre trh s náhradami: Môže nahradiť takmer všetky systémy akumulácie tepla na trhu
 • Pripravený na budúce inteligentné aplikácie, ako sú flexibilné tarify za elektrinu pomocou inteligentnej siete
 • Vyhrievacie špirály(telesá) pre 8 hodinové nabíjanie sú priamo osadené v prístroji
 • Odvod tepla pomocou vnútorného regulátora teploty v miestnosti
 • Je možné pripojenie externého izbového regulátora
 • Kompatibilný so všetkými riadiacimi signálmi a takmer so všetkými starými inštaláciami zariadení
 • Voliteľne signál riadiaceho napätia DC 0,91 - 1,43 V alebo AC 230 V, % ED
 • Kapacitný displej s funkciou priblíženia - displej iba pri prevádzke
 • Moderný a atraktívny dizajn pre harmonické začlenenie do systému
 • Kryt z oceľového plechu s práškovým nástrekom v bielej farbe pre dlhodobú prevádzku
 • Trieda ochrany: I, IP21
 • Farba: biela
 • Elektrické pripojenie: 3/N/PE, 400 V, 50 Hz
 • Menovitý výkon: 7 000 W
 • Rozmery (šxvxh): 1372x664x250 mm
 • Hmotnosť: 382 kg

 

Možnosti nastavenia VFE (výber)

Nabíjanie kompenzované počasím: Množstvo nabíjania určuje centrálna riadiaca jednotka v závislosti od vonkajšej teploty v spojení s predvoleným nastavením používateľa.
Ručné zníženie nabíjania: Ak je k dispozícii centrálne riadenie nabíjania, je možné množstvo nabíjania nastaviť manuálne v 10% krokoch pre miestnosti, v ktorých sa vyžaduje menej tepla, napríklad spálňa.
Nabíjanie podľa miestnosti: Množstvo nabíjania sa automaticky určí a upraví v závislosti od teploty miestnosti v spojení s predvoleným nastavením používateľa.
Emisia tepla: Teplota v miestnosti sa štandardne reguluje regulátorom teploty v miestnosti integrovaným v ohrievači. Na požiadanie je možné pripojiť externý regulátor teploty v miestnosti (nie je súčasťou dodávky). O konfiguráciu oboch variantov sa stará inštalatér. Skladovanie tepla potom uvoľňuje teplo tak, aby sa udržiavala konštantná požadovaná teplota v miestnosti.
Týždenný programový časovač: Časovo závislé nastavenie komfortného a energeticky úsporného režimu. Požadovanú teplotu v miestnosti je možné nastaviť v komfortnom režime. V režime úspory energie sa izbová teplota nastavená na komfortný režim automaticky zníži.
Dodatočné kúrenie (voliteľné): Ak akumulovaný náboj nestačí na ohriatie miestnosti na požadovanú teplotu, poskytuje toto príslušenstvo ďalšie teplo
Detekcia otvoreného okna: Ohrievač miestnosti zistí, či otvorené okno využíva zbytočnú energiu. V takom prípade sa prístroj automaticky prepne do režimu protimrazovej ochrany.
Adaptívny štart: Nastavená teplota v miestnosti sa dosiahne presne na začiatku komfortného režimu. Tiež sa skôr vráti späť do režimu útlmu, takže je možné ušetriť energiu.

Pokročilá technológia VFE je zakončená kapacitným prevádzkovým displejom, ktorý sa zapne pri priblížení a po krátkom čase, keď sa nepoužíva, sa opäť vypne. Takže v tme nie je nepríjemná žiara. Pre prevádzku sú k dispozícii dva rôzne režimy zobrazenia: V základnom režime nastavíte cieľovú teplotu v miestnosti pomocou tlačidiel so šípkami. Tepelný akumulačný zásobník môžete naprogramovať v režime „Dodatočné nastavenia": Tu je možné nastaviť denný a týždenný program, rovnako ako údaje pre obdobie dovoleniek. Môžete tiež aktivovať funkciu, ktorá automaticky kachle vypne, keď je v miestnosti otvorené okno.

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie