Panel používateľa

ENERGETIKA A EKOLÓGIA

energetické a ekologické zariadenia z vlastného výskumu a vývoja

energetické a ekologické zariadenia z vlastného výskumu a vývoja

od roku 1994 sa popri našej obchodnej a servisnej činnosti venujeme i výskumu a vývoju ekonomicky úsporných a ekologických technológií

Máme za sebou aktivity vo výskume vody - FUN WORLD / FUN ECO v ktorom sa nám podarilo vyvinúť výrobky ktoré dokážu upraviť vlastnosti vody tak, že dokáže oprať či čistiť len s minimálnymi množstvami saponátov a čistiacich prostriedkov.

Máme za sebou priemyselný vzor na úsporu uhlovodíkových palív ktorý VÚRUP pri Slovnaft a.s. otestoval na vozidle VW TUAREG s usporou 11,3% pri rýchlosti 90 km/h s 50% úsporou opacity (dymivosti).

Vyvíjače vodíka ktoré vznikli v rámci našej spoluráce s nemeckým teamom majú certifikátmi potrvrdenú úsporu pohonných hmôt až do výšky 40%. Nakoľko sa nám však nepodarilo presvedčiť úradníkov o potrebe prispieť ku ekológickému chovaniu sa ku tejto planéte niesú v našom obchodnom potfoliu.

V oblasti využitia vodíka sa môžeme pochváliť patentom - vodíková kogenerácia / trigenerácia s vlastným zdrojom paliva, ktorý čaká na svoj prvý prototyp. Predmetný patent by v praxi umožnil, aby bola každá domácnosť, firma i objekt energeticky nezávislá! 

V podobe prvého prototypu bol úspešne otestovaný patent plávajúcej malej vodnej elektrárne ktorá dokáže bez úpravy vodného toku vyrábať elektrickú energiu vo výkonoch ktoré umožnia nezávislú samostatnú ostrovnú prevádzku u všetkých objektoch nachádzajúcich sa neďaleko relevantnej rieky. Zaujímavým využitím je elektromobilita. Nakoľko je väčšina dôležitých ciest na Slovensku vedená popri relevantnej rieke nezávislé nabíjacie stanice by do vozidieľ dodávali čistú "zelenú" elektrickú energiu!  

Vďaka neustále sa zvyšujúcej potrebe vyrábať elektrickú energiu ekologickým spôsobom, patent ponúka i zaujímavú investičnú príležitosť kedy 24 hodinová prevádzka 100kW zariadenia na vodnom toku prinesie, vďaka priaznivým výkupným cenám elektrickej energie, mesačný zisk až 6000€!

vizualizácia ENERGOMLYN

Našu víziu najlepšie predstavuje nasledujúci videofilm 

Projekt plávajúcej malej vodnej elektrárne bol prvý krát predstavený na Start-upovej konferencií TechMatch Slovakia 2015 a dokonca v roku 2016 vyhral v súťaži inovátorov v rámci akcie DANUBE UP, ktorá bola poriadaná v rámci Slovensko - predsednícka krajina EÚ!

Dnes toto zariadenie čaká na seriózneho investora vďaka ktorému by sme ho mohli ponúknuť širokej verejnosti od: - komunít s ekologickým cítením, ktoré by sa chceli osamostatniť od komerčných riešení s monopolnými dodávateľmi, - humanitárnym organizáciám, - prevádzkovateľom nabíjacích staníc, - verejnej správe na zníženie energetickej náročnosti, - podnikateľom na zníženie nákladov, - akcionárom na bezpečné a trvalé generovanie zisku z vložených investícií!  

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie